RECENZE OBLÍBENÝCH HOTELŮ
www.recenze-hotelu.unas.cz

 
   I Úvodní stránka I Recenze hotelů I Přidat novou recenzi I Ankety I Odkazy I Nabídka last minute I Egypt I Řecko I Tunisko I
 
Recenze hotelu Tunis, Port El Kantaoui, Hotel Soviva Club ***+
Cestovní kancelář:: Best Reisen CZ
Pobyt:: 15.7.2005 do 26.7.2005
Autor: Otec
Email:: denovakos@seznam.cz
--------------------------------------------------------
Každá rodina kterou tvoří i malé děti vybírá dovolenou podle stejných kritérií. Postupovali jsme tak  i my. Podle fotografií z katalogu jsme si vybrali Hotel Soviva Club***+ a službu All Inclusiv, aby dovolená stála za to, když jsme 4 roky nebyli na dovolené. Nemluvím ani o tom, že jsm si na dovolenou ještě půjčili. Zážitky a postřehy z této dovolené ve mě však zůstaly takové, že ještě po roce cítím potřebu se o ně podělit s ostatními. Hotel, bazén a vodní atrakce vypadají na fotografiích skvěle. Očekáváte tak skvělé služby a vyžití pro děti zvláště, když v uvedené destinaci není  žádný Aqua park. Skutečnost je však jiná a na co Vás nikdo neupozorní před koupí zájezdu je to, že malý tobogán u hotelového bazénu je přístupný pro děti od 5 let a dlouhá skluzavka od 12 let. U každé atrakce stojí zaměstnanec hotelu a hlídá. Nepřichází v úvahu ani možnost, že půjdete s dítětem a pojedete s ním.

Z celé dovolené Vám tak zůstane pro dítě možnost využití malého dětského brouzdaliště s tzv. vodním hříbkem. Získání lehátka u bazénu a místo pod slunečníkem je obrovský problém. Počet lehátek a slunečníků je silně poddimenzován na kapacitu 2 hotelů. Ano čtete dobře dvou hotelů, protože bazén je i pro hosty hotelu Golden Soviva. Tuto skutečnost Vám rovněž nikdo nesdělí. Jediná možnost,jak získat lehátka a místo u bazénu je vstát "o dovolené" v 06.00 hod. V uvedenou dobu přiveze zaměstnanec hotelu lehátka,která se večer uklízí. Lehátka umístit pod slunečník a na ně položit ručník, který značí že jsou obsazená. Přál bych Vám však zažít ten okamžik v 06.00 hod.,kdy u bazénu stojí polovina hotelových hostů a následně zřízenec přiveze lehátka. Tak akční boj jste nikdy neviděli!Já se cítil ponížen.

Používání bazénu je omezeno do 19.00 hod. Pak probíhá jeho čištění. Že se stmívat začíná až od 22.00 hod. a mohlo by se to dělat i přes noc obzvláště,když je bazén krásně osvětlen asi nikoho ještě nenapadlo. Omezuje to a mnoho z nás to překvapilo. Tuto informaci rovněž nikde nezjistíte. Co se týká hotelové pláže nachází se cca 400 m. od hotelu. Okolí hotelu není pěkné v celé destinaci probíhá intenzivní výstavba nových domů a hotelů.  Cesta na pláž byla utrpení. Oplocený areál hotelu je udržován v čistotě. Okolí je ale, zavaleno odpadky. Pláž není nic moc a i zde je stejný problém získat rákosový slunečník a lehátka. Moře bylo teplé a na první pohled i krásné. Je však zarostlé na dně řasou a při použití potápěčské výstroje uvidíte na dně množství odpadků. V pobřežní části uvidíte jen minimum ryb a podmořského života.

V ceně All Inclusiv máte na pláži denně zdarma možnost půjčení šlapadla. Nikdo Vám to však neřekne! Navíc v plné sezoně, když se u pobřeží moře dostatečně prohřeje, stahují se k němu žahavé medúzy. Toto byl i náš případ asi 4 dní. Jen ten, kdo byl medúzou popálen, ví jak to bolí. V katalogu se tuto skutečnost zcela jistě nedočtete. S pokojem jsme byli po informacích od ostatních hotelových hostů vcelku spokojeni(ti měli pokoje nad technickými prostorami hotelu - hluk, smrad, špína, plísně na pokoji ). Byl pěkný a koupelna rovněž. Bydleli jsme ve zvýšeném přízemí a nešli nám "jen"  uzamknout balkónové dveře. Několikrát jsem tuto skutečnost řešil s vedoucími pracovníky hotelu, ale marně. Po celou dobu pobytu k nápravě nedošlo. Klimatizace   je na pokojích centrální. Na pokoji se nachází i trezor. Když jsem si jej chtěl pronajmout (peníze, pasy, dig. kamera + fotoaparát atd. viz. balkon. dveře) neuspěl jsem. Proč do dnešního dne nechápu. Lze si pronajmout jen trezor nacházející se v prostorách u hlavní recepce a směnárny. Trezor je však jen schránkový o výšce cca. 7 cm. Skoro nic tak do něj nedáte. Můj problém to proto opět nevyřešilo.

Stravování byla kapitola sama pro sebe. Jídlo je podáváno samoobslužnou formou bufetů a švédských stolů. V "restauraci" bylo strašné vedro a naprosto plno. Na veškeré jídlo se čekalo v dlouhých frontách, jak v nějaké závodní jídelně. Doplňování sortimentu jídla bylo špatné. Několikrát se nám stalo, že než jsme frontu vystáli, jídlo které jsme měli vyhlédnuté již nebylo, a nebylo ani doplněno. Obměna jídelníčku byla během pobytu nepatrná. Kvalita jídla byla dobrá. Nápoje si během stravy objednáváte u číšníka. Ten Vás však pokud na něj nepromluvíte anglicky nebo německy ignoruje. Nápoje dostanete do skla jen při jídle, nebo když je platíte v hotovosti. Jinak vždy do plastového kelímku a ne více než 2 dcl na osobu. Což je vzhledem k fyzickým potřebám v dané oblasti k zbláznění.

Při All Inclusiv jsme měli neomezené množství, ale vzhledem k omezujícímu množství 2 dcl jsem tak stále byl na cestě pro pití nebo ve frontě u baru. Převzetí všech nápojů navíc musíte podepsat s uvedením čísla pokoje. Přiznám se, že ke konci pobytu mě to již tak vadilo, že jsem se podepisoval pokaždé  jiným jménem (Usáma bin Ládin,...)i číslem pokoje. Pro dceru jsem potřeboval nesycené nápoje. Juice však byl jen při snídani a poté již ne. Poté již byla jen nějaká sycená limonáda místní výroby. All Inclusiv mi tak byl .....! Přístup všech zaměstnanců hotelu je stejný, usmívají se na Vás, jsou zdvořilí, vyslechnou Vaši žádost nebo problém, ale nic neřeší. Ničeho se nedomůžete. Problém jsme proto řešili ryze česky. U snídaně jsme si naplnili juicem plnou plastovou láhev od vody a následně jsme juice dceři během dne ředili vodou.

Zaměstnancům restaurace se to nelíbilo a vyústilo to i v konflikt, ale vzhledem k jejich přístupu k řešení problémů jsem použil jejich vlastní taktiku jednání a chování, popsanou výše. Jediné co mohu na celé dovolené vyzdvihnout a s čím jsme byli mimořádně spokojeni bylo počasí a pořádané večerní animace pro děti a dospělé. Na ty dcera vzpomíná dodnes. Závěrem bych naši dovolenou zhodnotil tak, že jsem poznal další zem. Výše uvedené problémy a jednání i chování tunisanů mě však po týdnu natolik iritovalo, že jsem myslel, že se zblázním. Nakonec mi nezbylo,než se s daným stavem smířit a užít si dovolenou za daných okolností jak jen to šlo. Za takové peníze a se službou All Inclusiv jsem si však představoval "zcela" něco jiného. Někdo se mnou nemusí souhlasit a má na to právo. Je to však jeho názor a já jsem svůj doufám dostatečně vyjádřil touto recenzí. 
 

Poštovní schránky
výroba, prodej, montáž, zakázková výroba

 Animace poštovních schránek.

Sestavy poštovních schránek pro bytová družstva, panelové domy, do činžáků i paneláků. Vyrobíme i na zakázku, dodáme i namontujeme po celé ČR i  SK.
Vyrábíme schránky nástěnné, ploché, na zazdění i nerezové k rodinným domům!  


Český výrobek, rychle, levně, kvalitně.
www.postovni-schranky-simon.cz

 

 


Hledáte levnou dovolenou?
www.nabidka-last-minute.cz
 

 


Chcete mít potápěčský kurz?
www.hk-jyc.cz
 

   

 Spolupracující weby:

Stavební stroje nové i použité bazarové nabízí firma Arte Rychnov. Pokud budete kupovat ojetý automobil tak vyberte ten správný autobazar z našich recenzí. Kvalitní poštovní schránky z nerezu můžete zakoupit u českého výrobce. Pro majitele telefonů Nokia jsou k dispozici aplikace a programy pro telefony zdarma. Internetové vyhledávače na českém i zahraničním internetu najdou básničky a citáty které jste sami napsali. Schránky na dopisy jsou důležité i době emailové komunikace. Pokud nevíte kam na dovolenou k moři, vyberte si Egypt, Tunisko, Řecko nebo Chorvatsko. Montáž sádrokartonu a jiné řemeslné práce levně udělá hodinový manžel. Příjemný dárek k narozeninám i k Vánocům může být ručně vyrobená loutka dle fotografie. Prostorný a spolehlivý automobil je Peugeot 207 SW.


optimalizace PageRank.cz
 © Lukáš SIMON
BEZ SOUHLASU JE ŠÍŘENÍ OBSAHU TĚCHTO STRÁNEK ZAKÁZÁNO !

mapa webu